45-letni mężczyzna zatrzymany z 1,3 kilograma narkotyków na stołecznej ulicy Brzeskiej

45-letni mężczyzna zatrzymany z 1,3 kilograma narkotyków na stołecznej ulicy Brzeskiej

Na warszawskiej ulicy Brzeskiej doszło do interwencji strażników prawa, którzy skonfiskowali od jednego z mieszkańców prawie 1,3 kg różnorodnych substancji narkotycznych. Mężczyzna, w wieku 45 lat, został aresztowany i jest teraz tymczasowo przetrzymywany na okres trzech miesięcy za posiadanie narkotyków.

Podczas rutynowej służby, funkcjonariusze warszawskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego podążyli na podwórko znajdujące się przy ulicy Brzeskiej. To miejsce jest notorycznie znane z częstych incydentów związanych z handlem narkotykami.

Jak opisuje rzecznik Komendy Stołecznej Policji, Sylwester Marczak, tym razem nie było inaczej. Funkcjonariusze umiejętnie uniknęli uwagi „czujek”, czyli osób pełniących rolę strażników ostrzegających handlarzy narkotyków o nadchodzącej policji. Zdobywszy dostęp do terenu, skierowali swoje kroki w stronę tamtejszego namiotu, który jest często wykorzystywany przez przestępców. Z pewnej odległości zauważyli mężczyznę manipulującego czarnym, materiałowym workiem. Na widok nadciągających funkcjonariuszy, podejrzany porzucił towar i rozpoczął ucieczkę w głąb podwórka. Jednak szybka reakcja i pościg ze strony policjantów doprowadziły do jego błyskawicznego zatrzymania – relacjonuje Marczak.