Bezpłatny żłobek na Ursynowie

Bezpłatny żłobek na Ursynowie

Na Ursynowie powstanie kolejne miejsce, zapewniające opiekę najmłodszym mieszkańców. Żłobek nr 293 to placówka niepubliczna, która dzięki we współpracy z urzędem miasta będzie bezpłatna. Opieką zostaną objęte dzieci, powyżej 6 miesiąca życia, a placówka funkcjonować będzie w godzinach 7:30 – 17:30.

Mieszkańcy nowych osiedli, mieszczących się przy ulicach Wyczółki, Bokserskiej i Kłobuckiej od dawna starali się o bezpłatny żłobek. Właścicielka żłobka we wspólnej inicjatywie z mamami przekonali urząd miasta do uwzględnienia lokalizacji na wykup miejsc w kolejnym konkursie. Żłobek mieści się na nowym osiedlu – Harmony Park. Działa od listopada 2020 roku i jest wysoko oceniania przez rodziców. Mieści się w pięknym, zielonym otoczeniu z placami zabaw i miejscami edukacyjnymi. Placówka zapewnia edukację i opiekę zgodną z pedagogiką Marii Montessori.

Przeznaczenie środków publicznych na bezpłatną placówkę żłobkową pozwoli na zapewnienie opieki dla najmłodszych. Ponoszone koszty przez rodziców, dotyczą jedynie wyżywienia dzieci. Rozwiązanie stało się niezwykle wygodne dla rodziców, którzy musieli swoje pociechy dowozić do odległych placówek samorządowych.