Ekologiczny festyn na Ursynowie

Ekologiczny festyn na Ursynowie

Wymień nieużywany sprzęt na piękne sadzonki kwiatów! Już po raz dziewiąty w dzielnicy odbędzie się wydarzenie promujące ekologiczne postawy i zwiększające zazielenienie otaczających nas terenów. Festyn odbędzie się już w sobotę 27 maja, w godzinach 10.00-14.00, na teren parkingu przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Zasady są proste – przynieś nieużywany i kompletny sprzęt elektryczny, elektroniczny lub zużyte baterie, a otrzymasz kupon, który wymienisz na sadzonki kwiatów.

Elektroodpady to nie zwykłe śmieci, które można wyrzucić do kosza. Podczas wydarzenia zapewniamy profesjonalny odbiór takiego sprzętu, a osoby przynoszące sprzęt nagradzamy pięknymi, ekologicznymi prezentami. Chcemy zachęcić każdego z nas do zazieleniania ogródków przydomowych, balkonów czy loggii – mówi zastępca burmistrza Ursynowa, Bartosz Dominiak.

Wydawanie kuponów odbywać się będzie do wyczerpania zapasów, jednak nie dłużej niż do godziny 14.00. Wśród 5000 sadzonek kwiatów znajdą się m.in. popularne pelargonie i begonie, które są niezawodne w uprawie i stale kwitną. Organizatorzy zachęcają także do przyniesienia własnych toreb na kwiaty.

 Podczas wydarzenia odbędzie się ponadto quiz dla dzieci dotyczący elektroodpadów, który zostanie zorganizowany przez partnera festynu, firmę Asekol PL Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego oraz Organizację Odzysku Opakowań S.A.