Miejsca przyjazne seniorom na Ursynowie wyróżnione

Miejsca przyjazne seniorom na Ursynowie wyróżnione

Organizowany od 7 lat konkurs  “Miejsca Przyjazne Seniorom” w Warszawie, stał się już tradycją. W tym roku kapituła wyróżniła także 16 placówek, wśród których znalazły się 3 Ursynowskie. Miejsca Przyjazne Seniorom na dzielnicy zwiększyły się do 12. Uroczysta gala, na której wręczono certyfikaty, miała miejsce w Ursynowskim Centrum Kultury “Alternatywy” 

Cel, jaki towarzyszy zorganizowanemu konkursowi, to przede wszystkim promowanie miejsc na terenie Warszawy zapewniającym seniorom życzliwą i przyjazną atmosferę zarazem uwzględniając ich potrzeby i oczekiwania. Ponadto dostosowanie swojej infrastruktury oraz oferowanie usług i zniżek kierowanych do danej grupy społecznej. Certyfikaty wręczano aż w sześciu kategoriach:

  • administracja publiczna,
  • kultura,
  • edukacja i oświata,
  • zdrowie i pomoc społeczna, 
  • sport i rekreacja,
  • gastronomia.

Konkurs Miejsca Przyjazne Seniorom organizowany jest już 7 lat, w tym roku nominowanych do niego zostało 33 miejsc. Miejsca do nominacji wybierały dzielnicowe Rady Seniorów, które następnie trafiły do 7-osobowej kapituły konkursu. Certyfikaty Miejsc Przyjaznym Seniorom przyznano 16 placówką na terenie stolicy.  Warszawa może się pochwalić już 200 miejscami, które wyróżniono przez lata, w których konkurs miał miejsce. 

Uroczysta gala i wręczenie certyfikatów, miały w tym roku miejsce w Ursynowskim Centrum Kultury “Alternatywy”. Ursynów może pochwalić się trzema miejscami, które zostały wyróżnione w tegorocznej edycji. Przychodnia SPZOZ Warszawa-Ursynów przy ulicy Kubickiej 14, jak i Zespół Obiektów Sportowych “Hirszfelda” i Arena Active Club dołączyły do grona 12 miejsc w dzielnicy Przyjaznych Seniorom. 

Obecna na gali Wicemarszałek Sejmu RP Małgorzata Kidawa-Błońska, zabierając głos podkreśliła, jak ważną funkcję pełni Warszawska Rada Seniorów oraz Obywatelski Parlament Seniorów. Chciałaby, aby seniorzy czuli się w stolicy najlepiej, ze wszystkim miast w Polsce.