Projekt Warszawa triumfuje nad drużyną Ślepsk Malow Suwałki w 9. kolejce PlusLigi

Projekt Warszawa triumfuje nad drużyną Ślepsk Malow Suwałki w 9. kolejce PlusLigi

Kolejne zmagania na siatkarskim parkiecie przyniosły zwycięstwo drużynie Projekt Warszawa, które w starciu z Ślepsk Malow Suwałki na terenie Areny Ursynów zakończyło mecz wynikiem 3:0. Mimo iż goście mieli szansę zdobyć punkty w drugiej odsłonie spotkania, nie udało im się tego dokonać.

Po siedmiokrotnym triumfowaniu w PlusLidze, warszawski zespół doznał swego pierwszego upokorzenia tydzień temu, przegrywając z drużyną plasującą się niżej w ligowej tabeli. Choć w tym starciu również objęli pozycję faworyta, nie zamierzali pozwolić na następne nieoczekiwane zwroty akcji. Od samego początku zdecydowali naciskać rywala, prezentując mocną grę zagrywkami. Znakomita gra Bartłomieja Bołądzia umożliwiła warszawianom zdobycie przewagi, prowadząc już przy stanie 14:7.

Ta znaczna przewaga utrzymywała się przez cały mecz. W końcowej części seta warszawianie umocnili swoją pozycję, zwiększając przewagę nad przeciwnikiem. Drużyna stołeczna prezentowała świetną formę – dwa kolejne udane bloki zapewniły im piłkę setową. Niedługo później, Artur Szalpuk wykorzystał ten atut, zdobywając asa.