Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia na Ursynowie – co planuje urząd dzielnicy?

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia na Ursynowie – co planuje urząd dzielnicy?

Okres przedświąteczny w pełni rozkwita, a z nim nasilają się przygotowania do najbardziej magicznego czasu w roku. Na warszawskim Ursynowie, podobnie jak w każdym innym miejscu, nie zapomniano o świątecznych dekoracjach. Niemniej jednak, ilość ozdób nie będzie tak duża jak w latach poprzednich – urząd dzielnicy zdecydował się na skromniejsze dekoracje. Nawet ulubiona przez mieszkańców aleja KEN nie zostanie udekorowana tak hucznie jak kiedyś. W ubiegłym roku, powodem takiej decyzji była wysoka inflacja i konieczność oszczędzania – czy obecnie sytuacja jest podobna?

Iwona Janowska, reprezentantka urzędu dzielnicy Ursynów, informuje, że pomimo ograniczeń, okolice urzędu zostaną odpowiednio przyozdobione. Tradycyjnie pojawi się tam choinka oraz inne świąteczne dekoracje. Zwraca ona także uwagę na specjalne efekty dynamiczne, które zostaną wyświetlone na ścianie budynku od strony ulicy Gandhi. Dodatkowo, wieża urzędu będzie ozdobiona świecącymi gwiazdami, a dach pokryją sople.

Planowane przygotowania utrzymane są w standardzie, który obowiązuje już od kilku lat. Tradycyjnie, choinka zostanie podświetlona 6 grudnia, czyli w dzień Mikołajek. Nie zabraknie również świątecznych dekoracji wewnątrz ratusza. Koszt takich ozdób nie jest na razie znany, ale wiadomo, że część z nich będzie wynajęta.