Wsparcie Inicjatyw Młodzieżowych na Ursynowie

Wsparcie Inicjatyw Młodzieżowych na Ursynowie

Młodzi ludzie wyróżniają się wielką pasją, energią oraz niesamowitymi pomysłami. Często jednak brakuję im środków na realizowanie inicjatyw. “Aktywna Warszawska Młodzież” wspiera jednak działania młodych nie tylko finansowo, ale również organizacyjnie.

Pragnąc zachęcić młodych ludzi do aktywności społecznej, ruszył program “Aktywna Warszawska Młodzież”. Dzięki któremu odbył się m.in. koncert, na który wejściówką były elektrośmieci. W ostatnich miesiącach wydano także książkę kucharską z daniami dla większych grup. Niewątpliwie młodzież z Warszawy ma bardzo dużo pomysłów, które warto wdrożyć i promować. Program pomaga im je zrealizować, wspierając przy tym myślenie projektowe w tym planowanie, pilnowanie działań oraz budżetu.

Jak podaje urząd dzielnicy Ursynów, w ramach programu wsparcie oferuję młodzieży łącznie 5 organizacji pozarządowych działających na terenie Warszawy. O pomoc finansową oraz organizacyjną mogą ubiegać się minimum 3-osobowe grupy uczniów klas VII i VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych.