104 rocznica odzyskania niepodległości na Ursynowie

104 rocznica odzyskania niepodległości na Ursynowie

Ursynów aktywnie bierze udział w wydarzeniach, które organizowane są z okazji Narodowego Święta Niepodległości. To ważne dla wszystkich rodaków obchody, które tradycyjnie odbywają się w całym kraju 11 listopada, aby uczcić zakończenie w 1918 roku zaborów. Na Ursynowskiej Kopie Cwila już po raz czwarty w niebo polecą latawce oraz odbędzie się wspólne odśpiewanie hymnu. 

Już jutro 104 latawce polecą w niebo na Ursynowie, aby upamiętnić 104 lata niepodległości Polski. To 4-letnia tradycja na dzielnicy, rozpoczęta w setną rocznicę, która przyciąga z roku na rok coraz większą społeczność. Każdy z latawców jest symbolem jednego roku wolnej i niepodległej Polski. 

Start wydarzenia na Kopie Cwila zaplanowano na godzinę 11:11, wypuszczenie latawców i odśpiewanie hymnu natomiast odbędzie się o godzinie 12:00

Organizator wydarzenia –  Miejsce Aktywności Lokalnej przy Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów, informuje że w razie niesprzyjających warunków atmosferycznych latawce nie zostaną wypuszczone. 

Kokardy Narodowe dla Mieszkańców 

Urząd Dzielnicy Ursynów rozda w czwartek, 10 listopada biało-czerwone prezenty dla mieszków dzielnicy. Kokardy narodowe oraz chorągiewki, mają stać się dla ursynowian przede wszystkim symbolem patriotyzmu. Odbierać je można od godziny 8:00 na parterze Urzędu Dzielnicy, gdzie czeka specjalnie przygotowane stanowisko. Ilość przeznaczonych na ten cel chorągiewek i kokard to tysiąc sztuk, dlatego warto się pośpieszyć.