Ewangeliczny marsz Wojowników Maryi: od Ursynowa do świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie

Ewangeliczny marsz Wojowników Maryi: od Ursynowa do świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie

Organizacja męska działająca w obrębie kościoła katolickiego, znana jako Wojownicy Maryi, zorganizowała ogromną procesję różańcową. Ta religijna defilada rozpoczęła się na Ursynowie i skierowana była do świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, gdzie miało miejsce europejskie zgromadzenie tej organizacji.

Punktualnie o godzinie 10:00 rano, członkowie organizacji Wojowników Maryi zaczęli gromadzić się przy kościółku znajdującym się na ulicy Dereniowej. W ciągu kolejnej pół godziny, wraz z ich rodzinami, wszyscy uczestnicy ruszyli w procesji ku świątyni Opatrzności Bożej. Na czele marszu szedł człowiek niosący krzyż, za którym podążało tysiące osób z kolorowymi flagami o tematyce maryjnej. Tłum przeszedł przez ulice Dereniową i Płaskowicką, a następnie przez rond Krystyny Krahelskiej do Rosoła. Procesja kontynuowała drogę przez ulicę Branickiego i Ledóchowskiego aż do miejsca docelowego – świątyni Opatrzności Bożej. To właśnie tam rozpoczęło się spotkanie na szczeblu ogólnopolskim, a nawet europejskim, dla rodzin Wojowników Maryi.

Incydent ten miał nieuniknione konsekwencje dla lokalnego ruchu drogowego. Kierowcy musieli wykazać się dużą cierpliwością, gdy procesja przechodziła przez ulicę Płaskowicką. Ruch na tej drodze zatrzymał się w obydwóch kierunkach, co spowodowało powstawanie znacznych korków. Kierowcy parkujący w pobliżu otwartego bazarku mieli trudności z wyjazdem na ulicę Płaskowicką.