Świętowanie 40. rocznicy nadania imienia Michała Byliny Szkole Podstawowej nr 310

Świętowanie 40. rocznicy nadania imienia Michała Byliny Szkole Podstawowej nr 310

Dokładnie 9 maja, w czwartek, w murach Szkoły Podstawowej nr 310 w Ursynowie odbyło się szczególne wydarzenie. Wszyscy zgromadzeni obchodzili niebywałą okoliczność, jaką była 40. rocznica przyznania tej instytucji edukacyjnej imienia słynnego polskiego artysty – Michała Byliny. Bylina to nie tylko znakomity malarz, ale również grafik oraz ilustrator. Ponadto, uczestniczył on w powstaniu warszawskim i był profesorem w prestiżowej warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Do uczestnictwa w uroczystości zaproszeni zostali wszyscy członkowie społeczności szkolnej. Nie mogło zabraknąć również Burmistrza Dzielnicy Ursynów, przedstawicieli Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Ursynów, a także dyrektorów innych ursynowskich instytucji oświatowych. Zaproszenie otrzymały również osoby reprezentujące różnorodne podmioty i organizacje, które na stałe współpracują ze szkołą.

Zasłużonym dopełnieniem ceremonii były niewątpliwie występy artystyczne. Na scenie zaprezentowali się uczniowie, absolwenci, a nawet nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 310. Ich talenty pokazały, jak bogata jest kreatywność młodych ludzi z Ursynowa.