Siódma edycja Rowerowego Maja: Zachęta dla uczniów do zdrowego stylu życia

Siódma edycja Rowerowego Maja: Zachęta dla uczniów do zdrowego stylu życia

Rozpoczęła się siódma odsłona projektu Rowerowy Maj, który ma na celu motywowanie młodych ludzi do korzystania z rowerów, hulajnóg czy deskorolek jako środków transportu do szkoły lub przedszkola. Ten powszechnie znany projekt zdobył poparcie 70% warszawskich placówek edukacyjnych, w tym praktycznie wszystkich szkół z Ursynowa, dzielnicy, która może się pochwalić wyjątkowo wysoką frekwencją.

Inicjatorem Rowerowego Maja był prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz. W ciągu kilku lat inicjatywa ta przerodziła się w ogólnopolski ruch, który teraz obejmuje 70 procent szkół i przedszkoli na terenie Warszawy.

W bieżącej edycji udział weźmie aż 180 tysięcy dzieci i młodzieży, jak również nauczycieli z 500 stołecznych placówek oświatowych. To absolutny rekord – w porównaniu z poprzednim rokiem liczba zgłoszeń wzrosła o 60 placówek – podkreśla prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Dzielnica Ursynów jest szczególnie aktywna w tym projekcie, z uczniami z większości tamtejszych szkół i przedszkoli biorącymi udział. W poprzednim roku to właśnie Ursynów mógł się pochwalić najwyższą frekwencją w całej Warszawie, wynoszącą 57%. Najmłodsi uczniowie z Podstawowej Szkoły nr 399 z Kabat zajęli pierwsze miejsce z wynikiem 67,2%, natomiast Szkoła Podstawowa nr 384 z ulicy Kajakowej uplasowała się na trzecim miejscu z frekwencją 59,3%.