Sportowe Mikołajki na Ursynowie

Sportowe Mikołajki na Ursynowie

W ramach mikołajkowego prezentu od miasta dla aktywnych mieszkańców stolicy zorganizowany zostanie bezpłatny “Bieg z Mikołajem”. Wydarzenie odbędzie się 4 grudnia w Lesie Kabackim, gdzie wystartują dorośli, młodzież oraz dzieci. Chęć udziału w biegu zgłaszać można natomiast od piątku 18 listopada. 

“Bieg z Mikołajem” organizują dwie jednostki, działające w Warszawie – Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa we współpracy z Lasami Miejskimi. Jak wspomina wiceprezydentka m.st. Warszawy Renata Kaznowska, wydarzenie jest odpowiedzią na popularność “Leśnej Triady Biegowej”. Mikołajkowe zawody bowiem oprócz sportowej rywalizacji wzbogacone zostaną również o ziarno edukacji przyrodniczej. 

Sportowe wydarzenie odbędzie się w Lesie Kabackim na Ursynowie.  Jego sercem stanie się Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich Warszawa przy ulicy Rydzowej 1A. Trasy “Biegu z Mikołajem” zaplanowano na różnych dystansach, aby wystartować mógł każdy z uczestników. Dorośli i młodzież bieg odbędą na dystansie 5 km, natomiast dzieci 500 m oraz 1000 m. Oprócz tradycyjnego biegu zaplanowano również warsztaty edukacyjne, zabawy, gry plenerowe oraz spacery nordic walking. 

Sportowe wydarzenie, którym jest “Bieg z Mikołajem” jest bezpłatne, jednak obowiązuje wcześniejsza rejestracja, która ruszyła 18 listopada. W dniu zawodów dostępne będzie również biuro, w którym można będzie zgłosić chęć udziału. Warto się jednak pospieszyć, ponieważ w biegu dla dorosłych przewidziano limit 400-uczestników.