Konkurs na kolejny mural na Ursynowie!

Konkurs na kolejny mural na Ursynowie!

Urząd Dzielnicy Ursynów ogłosił konkurs na projekt i wykonanie kolejnego muralu na Ursynowie. Tym razem ma na celu upamiętnić muzyka – Krzysztofa Krawczyka. Nowe dzieło zaplanowano umieścić na kamienicy przy ulicy Barwnej 8. 

Krzysztof Krawczyk to osoba, która jest ważna dla Ursynowa. Mieszkał bowiem na przełomie lat 70 i 80  na osiedlu Jary, które mieści się na dzielnicy. Artysta nagrał również album “Witamy na Ursynowie”. Pomysł sposobu uczczenia pamięci artysty pojawił się już w zeszłym roku, po śmierci muzyka.  Robert Kempa – burmistrz Ursynowa wspomina, że zaangażowaniem i wykonanym muralem dzielnica pokaże, że nie zapomni tak ważnego artysty. 

Konkurs na mural upamiętniający K. Krawczyka trwa do 18 listopada 2022 roku. Udział w nim jest otwarty, co oznacza, że swoich sił może spróbować każdy, niezależnie od tego, czy mieszka w Warszawie. Pracę konkursową, zawierającą projekt dostarczyć należy do Urzędu Dzielnicy Ursynów w formie pliku zapisanego na nośniku pendrive oraz wydrukowaną w formacie A4.  Projekty przynosić można do wydziału obsługi mieszkańców, na parterze urzędu dzielnicy (al. KEN 61)  Każdy uczestnik, może zgłosić maksymalnie dwa pomysły. 

Komisja konkursowa oceniać będzie napływające prace pod względem estetycznym, oryginalności oraz przekazania tematyki. Umowa na realizację muralu zostanie podpisana ze zwycięzcą, a kwota przeznaczona przez urząd na ten cel to 100 tys. złotych. Wyniki rozstrzygniętego konkursu poznamy nie później niż 1 grudnia 2022 roku.