Napad na konwojentów przewożących pieniądze przy Centrum Handlowym "Ursynów"

Napad na konwojentów przewożących pieniądze przy Centrum Handlowym "Ursynów"

Podczas rutynowych obowiązków, konwojenci gotówki doświadczyli ataku, który mógłby stanowić scenariusz do filmu akcji. Do zdarzenia doszło przy Centrum Handlowym „Ursynów” zlokalizowanym przy ulicy Puławskiej. Bandą napastników była grupa czterech mężczyzn, którzy po przejęciu zawartości torby z pieniędzmi, natychmiast podjęli próbę ucieczki. Na szczęście, w pobliżu miejsca zajścia obecni byli funkcjonariusze policji.

Kiedy konwojenci gotówki byli w trakcie transportu środków finansowych do swojego służbowego pojazdu zaparkowanego przy kantorze na parkingu Centrum Handlowego „Ursynów”, zostali zaskoczeni przez uzbrojonych bandytów ukrytych pod kominiarkami. Złodzieje bezceremonialnie wyrwali im torebkę z pieniędzmi z toyoty, a następnie szybko wsiedli do swojego pojazdu – volkswagena, stojącego tuż obok i przystąpili do ucieczki.

Na szczęście dla konwojentów, całe zamieszanie na parkingu dostrzegli w pobliżu patrolujący okolicę policjanci. Szybko zorientowali się w sytuacji i wyruszyli w ostrej pogoni za przestępcami, ścigając ich przez ulice Ursynowa. Policja skierowała do akcji również oficerów z Wydziału Kryminalnego i Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową stołecznej komendy.

Podczas próby zatrzymania, kierowca pojazdu użytego przez przestępców nagle przyspieszył, jadąc prosto na interweniujących funkcjonariuszy. Nie zważając na bezpieczeństwo, kontynuował pościg, wyprzedzając innych uczestników ruchu drogowego „na trzeciego”, co doprowadziło do kolizji z nieoznakowanym radiowozem uczestniczącym w pościgu – relacjonuje sierżant Bartłomiej Śniadała z Komendy Stołecznej Policji.

Policja, która wcześniej wezwała posiłki, skutecznie zorganizowała zasadzkę na uciekinierów. Dzięki temu, niezwłocznie udało się ich zatrzymać. Aresztowano łącznie czterech mężczyzn w wieku od 24 do 42 lat, obywateli Gruzji i Ukrainy.