Nowa edukacyjna przygoda pierwszaków w Ursynowie

Nowa edukacyjna przygoda pierwszaków w Ursynowie

Pierwszaki z ursynowskiej szkoły, w rytm Poloneza, rozpoczęły swoją ścieżkę edukacyjną. W tym roku społeczność uczniowska w tej placówce powiększyła się o takie osoby jak: Natalia, Zuzanna, Nikola, Małgorzata, Jan, Szymon, Igor, Wojciech, Marcel, Antoni oraz Bartosz.

Ślubowanie było pełne emocji, ale dla pierwszaków ten dzień miał też dużo innych atrakcji. Mieli okazję otrzymać wiele prezentów i życzeń. Wychowawczyni klasy otrzymała od starosty słodki upominek.

Kulminacyjnym momentem uroczystości było posadzenie przez nowych uczniów Szkoły Podstawowej w Ursynowie drzewka na terenie szkoły. Drzewko to ozdobiono szarfami z imionami uczniów. Krzysztof Wolski, starosta oraz Hubert Czubaj, wójt z zaangażowaniem pomagali pierwszakom w tym ważnym zadaniu.

Całe wydarzenie obfitowało w unikalne momenty. Towarzyszyli w nim nie tylko rodzice dzieci rozpoczynających edukację, ale również Anna Kwiecień – poseł na Sejm, Krzysztof Wolski – starosta kozienicki, Hubert Czubaj – wójt Głowaczowa, radni Rady Gminy Głowaczów, pracownicy Urzędu Gminy i jednostek organizacyjnych gminy oraz przedstawiciele duchowieństwa i służb mundurowych.