Odmień swój salon dzięki prawdziwej cegle

Odmień swój salon dzięki prawdziwej cegle

Współcześnie aranżacja salonu coraz częściej uwzględnia elementy odwołujące się do natury i historii. Tak jest w przypadku choćby estetyki rustykalnej, loftowej czy skandynawskiej. Jednym z ciekawszych motywów w tych wnętrzach jest prawdziwa cegła. Sprawdź się, co powinieneś wiedzieć przed zakupem płytek ceglanych do swojego pokoju dziennego!

Prawdziwa cegła w salonie – gdzie ją ulokować?

Aranżację salonu z wykorzystaniem płytek ceglanych należy starannie zaplanować. Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze, że mamy do czynienia z surowcem ciężkim wizualnie, co w przypadku małych wnętrz ma szczególne znaczenie. Użyty w nadmiarze może optycznie pomniejszyć lub przytłoczyć pomieszczenie. Zasada jest prosta: im mniejszy salon, tym oszczędniej z cegiełkami. Zazwyczaj cegła dekoracyjna świetnie odnajduje się na ścianie telewizyjnej, za kanapą lub przy stole, przy jednoczesnym pomalowaniu pozostałych powierzchni na jasny kolor, taki jak biały, szary lub beżowy.

Płytki z cegły w pokoju dziennym – co warto wiedzieć?

Aranżacja wnętrz z udziałem naturalnej cegły sprowadza się obecnie do wykorzystania zaledwie części tego materiału. Aby móc cieszyć się autentyczną ceglaną ścianą w salonie, nie potrzebujesz całych cegieł, wystarczą Ci ich lica. Taki format doskonale sprawdzi się w różnego rodzaju budynkach, zarówno w domach, jak i mieszkaniach w bloku czy kamienicy. Zastosowanie go jako okładziny ściennej nie stwarza bowiem dużego obciążenia konstrukcyjnego, ani nie zabiera wolnego (często jakże cennego) miejsca, w przeciwieństwie do cegieł w pełnym wymiarze. Krótko mówiąc, mniejsze wymiary i niska waga płytek z prawdziwych cegieł sprawiają, że pożądany efekt jest szybki i w pełni satysfakcjonujący.

Ceglana ściana w salonie – jakie są jej praktyczne zalety?

Prawdziwe lica cegieł w salonie to coś więcej niż tylko wartość estetyczna. Materiał ten zaskakuje również praktycznymi właściwościami. Odznacza się wyjątkową trwałością, odpornością na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne, a nawet ogień. Co więcej, posiada zdolność magazynowania ciepła i absorpcji dźwięków. Produkowany w sposób naturalny, a zarazem zgodny z tradycyjnymi metodami, reguluje mikroklimat we wnętrzach, co przekłada się na zdrowie i samopoczucie mieszkańców.