Ogólnopolska akcja krwiodawstwa "Krewki Ursynów" zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi

Ogólnopolska akcja krwiodawstwa "Krewki Ursynów" zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi

Przygotowania do zbliżającej się soboty, 25 maja – w tym dniu, między godziną 9:00 a 14:00, Klub Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów” z organizuje zbiórkę krwi. To działa przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Ursynów, który zachęca wszystkich do udziału: każda pomoc jest cenna!

Krwiodawcy będą mogli oddać krew w specjalnym krwiobusie, który będzie czekał na nich na przystanku METRO IMIELIN 04, tuż koło Urzędu Dzielnicy Ursynów. Jest to bardzo istotne wydarzenie, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że obecnie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie doświadcza braku krwi o grupie 0Rh-.

Oddanie krwi jest jednym z najbardziej wartościowych darów, jakie można podarować innym. Nie istnieje żadna inna substancja, która mogłaby zastąpić krew jako lek. Co roku w Polsce przeprowadzane są około miliona transfuzji. Chory na różne choroby i schorzenia czekają na krew i osocze – ich życie zależy od tego. Każdy zdrowy człowiek między 18. a 65. rokiem życia ma możliwość zostać krwiodawcą.

W ramach organizowanej akcji, uczestnicy będą mogli również zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku Fundacji DKMS Polska. Inne terminy zbierania krwi to: 29 czerwca, 27 lipca, 31 sierpnia, 28 września, 27 października, 30 listopada.