Noc Muzeów na Ursynowie: Emocjonująca podróż przez dekady PRL-u

Noc Muzeów na Ursynowie: Emocjonująca podróż przez dekady PRL-u

Wyruszamy w sentymentalną podróż do przeszłości w sobotnie popołudnie, 18 maja. Startujemy o godzinie 17:00 i kontynuujemy aż do 21:00. Naszą maszyną czasu będzie Noc Muzeów na Ursynowie, która przeniesie nas prosto do czasów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Będziemy mogli zanurzyć się w atmosferę tamtych lat, kiedy to Urząd Dzielnicy Ursynów stanie się muzeum pełnym życia i historii. Przewidziane są także atrakcje dla tych, którzy wolą aktywną formę zwiedzania – specjalnie dla nich zorganizowana zostanie rowerowa trasa „Ursynów w PRL-owskiej popkulturze”.

Podczas tych niezapomnianych godzin, zwiedzający będą mieli okazję doświadczyć modowych trendów z lat 50. i 70., robiąc zdjęcia w stylizowanej fotobudce. W programie znajduje się również wizyta na posterunku Milicji Obywatelskiej, w Domu Partii i atelier fotograficznym. Ekscytującą ekspozycją będą modele samochodów z okresu 1945-1989, które pozwolą zrozumieć, jakimi pojazdami poruszali się kierowcy w tamtych czasach. Ponadto, goście będą mieli szansę zapoznać się z typowym PRL-owskim wyposażeniem domu. Młodsza część publiczności będzie miała okazję do wykazania się swoimi umiejętnościami technicznymi, próbując uruchomić „walkmena” czy dostroić odbiornik radiowy. Unikalnym punktem programu będzie wystawa plakatów kinowych premiery filmów z tamtego okresu, a także pokaz ówczesnych kronik filmowych, które pozwolą nam lepiej poczuć atmosferę PRL-u.

Jednak to nie koniec atrakcji! O godzinie 17:00, rowerowa wycieczka „Ursynów w PRL-owskiej popkulturze” rozpocznie swój marsz z miejsca zbiórki przy rzeźbie „Chłopiec na koniu” w Parku im. Romana Kozłowskiego. Znawca historii Ursynowa, Mariusz Prządak, poprowadzi grupę do znanych miejsc spotkań dziennikarzy, operatorów kamer, reżyserów i aktorów. Uczestnicy będą mieli także okazję dowiedzieć się, dlaczego to właśnie Ursynów był tak często przedstawiany w popkulturze PRL-u oraz jak zmieniała się jego percepcja przez lata.