Przyszłość mostka w parku na Ursynowie niepewna: remont czy rozbiórka?

Przyszłość mostka w parku na Ursynowie niepewna: remont czy rozbiórka?

Wątpliwości dotyczące przyszłości mostka zlokalizowanego w Parku Przy Bażantarni na warszawskim Ursynowie stają się coraz bardziej palące. Biorąc pod uwagę alarmujące raporty mieszkańców dotyczące jego stanu technicznego, władze dzielnicy podjęły decyzję o zamknięciu obiektu we wrześniu.

Na początku trzech ostatnich miesięcy, lokalni mieszkańcy skontaktowali się z naszą redakcją, wyrażając swoje zaniepokojenie bardzo złym stanem technicznym mostku w parku. W reakcji na te doniesienia, urzędnicy natychmiast zdecydowali o zabezpieczeniu obiektu i zamówili specjalistyczną ocenę uszkodzeń. „Niestety, wyniki ekspertyzy jednoznacznie pokazały, że stan techniczny tego mostku jest niezadowalający, a zagrożenie zawaleniem jest realne,” – powiedziała rzeczniczka prasowa Urzędu Dzielnicy Ursynów, Kamila Terpiał.

Mimo upływu trzech miesięcy od zamknięcia, mostek wciąż pozostaje niedostępny. „Kwestia remontu lub rozbiórki musi zostać jak najszybciej rozwiązana. Katastrofa jest nieunikniona, jeśli ktoś wejdzie na ten mostek i on się zawali,” – wyraziła swoje obawy jedna z mieszkanek. „Mostek powinien służyć do przechodzenia, a pod nim powinna płynąć woda, a nie gromadzić się w kałużach,” – dodała inna osoba. Władze lokalne zapowiedziały przeprowadzenie remontu mostka, którego szacowany koszt wynosi 150 tysięcy złotych. „Mamy nadzieję na jak najszybsze przeprowadzenie prac remontowych, jak tylko uzyskamy odpowiednie fundusze w budżecie,” – zapewniła Kamila Terpiał. Chociaż zdobycie wymaganych funduszy może być trudne, mieszkańcy nie tracą nadziei.