Rozpoczęto głosowanie na budżet obywatelski

Rozpoczęto głosowanie na budżet obywatelski

Głosowanie na projekty w ramach budżetu obywatelskiego ruszyło 15 czerwca. Głos może oddać każdy, niezależnie od wieku i adresu do 30 czerwca elektronicznie lub tradycyjnie w ratuszu. Wybrać można spośród 64 ursynowskich i 134 ogólnomiejskich, zgłoszonych projektów. 

Głosowanie na projekty w ramach budżetu obywatelskiego pozwoli w wyborze przeznaczenia środków na ogólnomiejskie i dzielnicowe działania. Urząd Dzielnicy Ursynów na ten cel przeznaczy ponad 6 mln złotych. Nie zabrakło projektów dotyczących zieleni, wydarzeń kulturalnych i nowych inwestycji. Burmistrz Ursynowa Robert Kempa zapewnia, że każdy pośród propozycji znajdzie coś dla siebie. Najważniejsze, aby decyzję o realizacji budżetu obywatelskiego podjęto wspólnie. Spośród zgłoszonych projektów, wybrać można maksymalnie 10 ogólnomiejskich oraz 15 ursynowskich. Zakończenie głosowania przypada na 30 czerwca. 

Projekty, które zostały zgłoszone do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego, oceniono formalnie i merytorycznie. Z 107 ursynowskich zgłoszonych działań, wybrano 64, które przede wszystkim spełniły wymogi formalne i zostały sprawdzone pod kątem możliwości realizacji. Głosowanie na projekty przebiega w sposób tradycyjny, przez wypełnienie karty do głosowania oraz elektroniczne. Głos może oddać każdy, kto posiada numer PESEL, dodatkowo dzieci do ukończenia 13 roku życia potrzebują zgody rodziców lub opiekunów prawnych. Realizacje projektów na rok 2023 poznamy 13 lipca.