Ursynów bez metra w nadchodzący weekend 

Ursynów bez metra w nadchodzący weekend 

W najbliższy weekend – 9 i 10 lipca większość ursynowskich stacji metra będzie nieczynna. Jedyne pociągi na linii M1 kursowały będą na trasie Stokłosy – Mociny. Powodem utrudnień jest remont stacji metra Kabaty. W związku z utrudnieniami w komunikacji mieszkańców, planuję się utworzenie zastępczych kursów autobusów. 

Dla pasażerów metra szykują się w najbliższy weekend spore utrudnienia. Linie kursujące na stację Imielin, Natolin, Kabaty będą w tym czasie wyłączone z ruchu. Warszawski Transport Publiczny informuję, że w czasie na linii M1 kursować będzie jedynie pociąg metra między stacjami Stokłosy-Mociny. Powód związany z wykonywaniem prac dotyczy przede wszystkim modernizacji podstacji trakcyjno-energetycznej na stacji Kabaty. Roboty obejmują wymienienie tzw. rozdzielnicy SKP. 

Warszawski Transport Publiczny zapowiedział uruchomienie zastępczej linii autobusowej. Zaplanowana trasa dotyczy przejazdu aleją KEN pomiędzy stacjami metra na Ursynowie i Kabatach. Ponadto z podanych informacji wiadomo, że autobusy linii 710, 724 i 742 będą miały wydłużone trasy do Pętli Ursynów PŁD., mieszczącej się obok stacji metra Stokłosy. Mieszkańcy nie muszą martwić się dostępnością połączeń, autobusy bowiem na przystanki będą podjeżdżały co 5 minut.