Projekt “Zieleń zamiast betonu” realizowany na Ursynowie 

Projekt “Zieleń zamiast betonu” realizowany na Ursynowie 

Na Ursynowie rozpoczęto realizację projektu z budżetu obywatelskiego “Zieleń zamiast betonu”.  Powstanie prawie 1300 m kw nowej zieleni, w której skład wchodzą drzewa, jak i krzewy. Planowane zakończenie prac nastąpić ma do października.

W sumie 15 drzew i 240 krzewów posadzonych zostanie w ramach projektu “Zieleń zamiast betonu” na Ursynowie. Zmiany dotyczą m.in. ulicy Cynamonowej, gdzie znajdujący się chodnik, zostanie zastąpiony trawnikiem. Planuję się także posadzenie 4 drzew i wymianę nawierzchni chodnika, która obejmuje odcinek pomiędzy wjazdami osiedlowymi. Ponadto planuję się wykonanie dojścia do miejsc parkingowych, mieszczących się przy krawędzi jezdni wraz z mieszczącym się po drugiej stronie ulicy brukowym dojściem. Przekształcenia dotyczą również krawędzi jezdni przy przystanku autobusowym, gdzie znajdować się będzie trawnik, dwa drzewa i nowa nawierzchnia chodnika. Zmiany obejmują odcinek od przejścia dla pieszych do wjazdu przy zapleczu szkoły. 

Jak podaje urząd dzielnicy Ursynów, zmiany czekają także ulicą Dereniową, gdzie przy posesji nr 6 będą trawniki obok przystanków autobusowych. Nawierzchnia chodnika przy przystankach zostanie wymieniona, a w okolicy posadzone drzewa. Trawnik powstanie również przy posesji nr 9, pomiędzy dojściami do przejść dla pieszych, gdzie planuję się również zasadzenia krzewów. 

Trawnik znajdować się będzie również przy ulicy Kiedacza, gdzie dawniej znajdował się chodnik oraz przy przystanku Kopcińskiego 01. Metamorfoza dotyczy również ulicy Beli-Bartórka oraz ul Romera, przy zachodniej stronie ronda, gdzie także zaplanowano więcej zieleni. Zakończenie prac planuję się do października 2022 roku