Wieloryb w Parku im. Romana Kozłowskiego zostanie przebudowany 

Wieloryb w Parku im. Romana Kozłowskiego zostanie przebudowany 

Niecke w kształcie wieloryba w Parku im. Romana kozłowskiego czeka remont. Urząd dzielnicy Ursynów dostał pozwolenie na zagospodarowanie terenu, jak i przebudowę oczka wodnego. Rozpoczęcie prac zaplanowano jeszcze w tym roku. 

Mieszczący się pod Kopą Cwila tzw.  “Wieloryb” zostanie przebudowany. Na jego miejscu pojawi się szczelne oczko wodne oraz fontanna. Teren wokół będzie zagospodarowany nawierzchnią, ogrodem deszczowym, małą architekturą oraz nasadzeniami zieleni. Z informacji, które podaję Urząd Dzielnicy, wiadomo również, że projekt jest kontynuacją podpisanej w roku 2021 umowy na opracowanie oczka wodnego z zagospodarowaniem terenu oraz nadzoru autorskiego w czasie realizacji robót budowlanych. Rozpoczęcie prac planuję się jeszcze w tym roku, natomiast zakończenie w roku 2023. 

Koncepcja zagospodarowania terenu 

Realizowany projekt, który ma na celu remont oczka wodnego oraz zagospodarowanie terenu wokół niego, obejmować ma trzy strefy: 

  • oczka wodnego z fontanną, pomostami i sztucznym strumieniem, 
  • trawnika wypoczynkowego wokół obiektów wodnych z nasadzeniami krzewów, drzew, bylin traw, jak i umożliwiającymi odpoczynek wokół zieleni ławkami i leżakami. 
  • Z fontannami i podestami do siedzenia “dry plaża”

Ubiegłoroczny szacowany koszt projektu to 4,2 mln zł, w tym 1,2 mln z urzędu marszałkowskiego.