“Ursynowskie Kwiaty” – Festyn ekologiczny

“Ursynowskie Kwiaty” – Festyn ekologiczny

Już po raz ósmy zaplanowano wydarzenie, które pozwoli na wymianę zużytych sprzętów elektrycznych i elektronicznych na sadzonki kwiatów. Kompletne i zużyte sprzęty można przynieść już w sobotę, 28 maja na parking, mieszczący się przy Ursynowskim Centrum Kultury “Alternatywy”.  Do wydania przygotowano 5 tysięcy sadzonek kwiatów.

Jak mówi zastępca burmistrza Ursynowa – Bartosz Dominiak “Ursynowskie Kwiaty” są wydarzeniem, promującym wśród mieszkanek i mieszkańców ważne postawy. Przypominają bowiem, że elektroodpady to nie zwykłe śmieci, które można wyrzucić do kosza. Z drugiej strony promowane jest zazielenianie przestrzeni, takiej jak ogródki, balkony, loggie. 

Przyniesienie na festyn ekologiczny zużytego sprzętu oraz baterii upoważnia do odebrania kuponu, który można wymienić na kwiaty. Wydarzenie odbywać się będzie do wyczerpania puli kuponów, od godziny 10.00, jednak nie dłużej niż do godziny 14:00. Sadzonki kwiatów, które będzie można odebrać za kupon to m.in. niezawodne w uprawie i cieszące się popularnością begonie i pelargonie. Organizatorzy zwracają się z prośbą o przyjście z własnymi torbami na sadzonki. 

Za każde oddane 20 baterii, dostaniemy kupon na jedną sadzonkę kwiatów. Ponadto za oddanie małego sprzętu, zdobyć można dwa kwiaty, za średni – 4, a duży 6 sadzonek. Każda z osób dostarczających sprzęt może jednak maksymalnie otrzymać 12 sadzonek.