Ursynowskie Pola Nadziei – kwiaty dla podopiecznych Hospicjum Onkologicznego

Ursynowskie Pola Nadziei – kwiaty dla podopiecznych Hospicjum Onkologicznego

Dzisiejszy dzień na Ursynowie w Warszawie był pełen optymizmu i nadziei. Przedszkolaki z placówki o numerze 159 oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 318 wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu – posadzili żonkile w okolicach Hospicjum Onkologicznego im. Św. Krzysztofa. Gdy nadejdzie wiosna, zebrane kwiaty zostaną sprzedane podczas ulicznych zbiórek oraz w Urzędzie Dzielnicy Ursynów.

Jest to już dziewiąta odsłona Pól Nadziei na Ursynowie. Inicjatywa ta od początku cieszy się ogromnym uznaniem mieszkańców dzielnicy, a także zaszczytnym patronatem Burmistrza Ursynowa, Roberta Kempy. To właśnie on każdego roku współtworzy te żonkilowe pola, angażując do wspólnego sadzenia młodzież z lokalnej społeczności.

– Wiosna na Ursynowie bez kwitnących żonkili byłaby nie do pomyślenia. To ważna akcja, która przypomina nam o konieczności pomagania tym, którzy tego potrzebują. Jestem niezmiernie dumny z naszych przedszkolaków i młodzieży, którzy z pełnym zaangażowaniem biorą udział w tej akcji co roku – mówi Burmistrz Kempa.

Pola Nadziei to nie tylko ursynowska inicjatywa. Jest to program międzynarodowy, realizowany przez różne hospicja. Polega on na sadzeniu cebulek żonkili, które następnie, po wyrośnięciu na wiosnę, są rozdawane lub sprzedawane podczas kwest ulicznych. Pola Nadziei to przede wszystkim idea bezinteresownego niesienia pomocy chorym i wsparcia dla nich oraz ich rodzin.