Usunięto nielegalne kontenery na odzież 

Usunięto nielegalne kontenery na odzież 

Przeprowadzone w ostatnim czasie działania, pozwoliły na usunięcie aż 12 nielegalnie postawionych kontenerów na odzież. Mieściły się one w 9 lokalizacjach na Ursynowie. Dzielnica poniosła koszty związane z przedsięwzięciem w wysokości ponad 10 tysięcy złotych.  

Kontenery, które usunięto na Ursynowie umieszczone były na terenach zieleni i chodnikach nielegalnie, bez uzyskania pozwolenia od Urzędu Dzielnicy Ursynów. Nie udało się również dowiedzieć, kto jest ich właścicielem. Jak mówi zastępca dzielnicy Ursynów Bartosz Dominiak, miejsca przypominały wysypiska śmieci, a władzom zależy na tym, aby nie zaśmiecać dzielnicy. Dodaje także, że działania z usuwaniem nielegalnych kontenerów będą przez dzielnice kontynuowane. 

Jak podaje Urząd Dzielnicy Ursynów, usunięte zbiórki tekstylne znajdowały się na ulicach: Jagielskiej, Łagiewnickiej (3 szt.), Krasnowolskiej, Dereniowej 52, Żołny (2 szt.), Jaronowej, Moczydłowskiej, Herbsta oraz Pod Lipą. Cała zawartość pojemników oraz znajdujące się wokół nich śmieci będą zutylizowane.