Ursynów zachęca: Kup choinkę w doniczce 

Ursynów zachęca: Kup choinkę w doniczce 

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to dla wielu mieszkańców stolicy czas, w którym rozpoczynają poszukiwania świątecznego drzewka. Warszawa zachęca już po raz kolejny, aby przemyśleć swój zakup i zakupić choinkę w doniczce. Posadzona w ogrodzie, na działce lub oddana do lasu zyska bowiem po świętach drugie życie. 

W Warszawie nie brakuje miejsc, w których zakupić można żywe, świąteczne choinki. Oferowane są w każdej z dzielnic, również na Ursynowie. Pamiętajmy, że kupując żywe drzewko w doniczce, posłużyć ono może środowisku i nam dłużej, niż przez sezon. Z doniczki przesadzić je możemy bowiem do ogródka, na podwórko lub oddać do lasu. Jak podaje Urząd Dzielnicy Ursynów, po okresie świątecznym, jak w poprzednich latach, zaplanowano zbiórki choinek przez miejskich leśników. W tym roku odbędą się 14 stycznia w godzinach 10:00-14:00 pod Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich oraz 21 stycznia pod główną siedzibą Lasów Miejskich w Warszawie. 

Na zbiórkę przynieść można rodzime gatunki iglaków, takich jak świerk pospolity, jodła pospolita oraz sosna zwyczajna. Leśnicy przypominają również, że drzewka trzymane krócej w domu po świętach, mają większą szansę na przyjęcie się po posadzeniu ich w ziemi.