Utrudnienia w ruchu i darmowa komunikacja miejska z okazji meczu Polska-Estonia na Stadionie Narodowym

Utrudnienia w ruchu i darmowa komunikacja miejska z okazji meczu Polska-Estonia na Stadionie Narodowym

Czwartkowy wieczór 21 marca będzie obfitował w sportowe emocje. Na Stadionie Narodowym w Warszawie o godzinie 20.45 rozpocznie się mecz piłkarski, a rywalizować będą drużyny Polski i Estonii. To ważne starcie, ponieważ stawką są baraże mające na celu wyłonienie uczestników turnieju EURO 2024. Z tego powodu w stolicy wprowadzone zostaną istotne modyfikacje dotyczące ruchu drogowego.

Tytuł: Utrudnienia komunikacyjne na Saskiej Kępie związane z meczem Polska-Estonia

Od godziny 18.30 w czwartek ograniczony zostanie dostęp do Saskiej Kępy. Urząd Miasta Stołecznego Warszawy radzi, aby kierowcy zaplanowali podróż do miejsca spotkania za pomocą publicznych środków transportu.

Metro linii M2 umożliwia szybkie i wygodne dotarcie do stadionu, zatrzymując się przy stacjach co kilka minut. Obok obiektu zlokalizowane są przystanki dla pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich. Sprawnie dowiozą nas także tramwaje przemierzające most Poniatowskiego oraz miejskie autobusy.

Pozytywną informacją jest fakt, że w dniu meczu uruchomiona zostanie bezpłatna komunikacja miejska dla kibiców. Osoby posiadające bilety, zaproszenia na mecz czy akredytacje (dotyczy to także fanów drużyny gości) będą mogły podróżować bez dodatkowych opłat środkami transportu miejskiego, jak również pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

W czwartek 21 marca od godziny 6:00 do piątku 22 marca do godziny 1:00 kibice będą mogli również bezpłatnie korzystać z parkingów P+R. Warto także wspomnieć, że biletów ZTM i Kolei Mazowieckich będzie obowiązywało wzajemne honorowanie.