Więcej zieleni na ulicach Ursynowa

Więcej zieleni na ulicach Ursynowa

Ursynów sukcesywnie zwiększa ilość zieleni na terenach osiedli. W drugiej połowie grudnia w 32 punktach zostały posadzone nowe rośliny.  Zasadzenia mają na celu zwiększenie roślinności na Ursynowie, która ma wpływ na atrakcyjność miejsc, ale również jakość powietrza.   

Nowe zasadzenia na Ursynowie  

Władze Ursynowa, przykładają dużą uwagę do roślinności w dzielnicy. Pod koniec roku tereny w 32 punktach, są bogatsze o nowe rośliny. W całej dzielnicy umieszczono 146 nowych drzew, 929 bydlin, 1394 krzewów oraz 3090 cebul tulipanów. Zastępca burmistrza Bartosz Dominiak opisuję pracę związaną z zielenią na osiedlach jako inwestycję, która zaprocentuję czystym powietrzem, zdrowszym mikroklimatem oraz retencją wody opadowej. Najwięcej nowych zasadzeń jest zlokalizowanych na ulicach:

  • Cybisa,
  • Dereniowej,
  • Kabackiej,
  • Cynamonowej,
  • Zaruby.

Zrealizowane zasadzenia, obejmują w dużej mierze również Park im. Romana Kozłowskiego.

Plusy miejskiej zieleni

Osoby otaczające się zielenią, są szczęśliwsze. Kolory kwitnących roślin, wpływają pozytywnie na układ nerwowy i skupienie, a to tylko niektóre z korzyści, jakie płyną z przebywania wokół roślin. Nowe rośliny na Ursynowie, pomogą również mieszkańcom oddychać czystszym powietrzem, które dzięki rośliną jest oczyszczane z toksycznych związków chemicznych, co zapobiega występowaniu nadmiernego smogu. W aglomeracjach miejskich będzie zdecydowanie ciszej, a latem dzięki koronom drzew – chłodniej.