45 lat Ursynowa

45 lat Ursynowa

8 stycznia dla Ursynowa historyczna dzień, bowiem tego dnia obchodzi 45 rocznice przekazania pierwszych kluczy do mieszkań w nowopowstałym bloku. Z okazji tegorocznego jubileuszu zaplanowano liczne atrakcje dla mieszkańców dzielnicy. Upamiętniające wydarzenia odbywać będą się przez cały styczeń. 

Przekazanie pierwszych kluczy

W 1977 roku dnia 8 stycznia przekazano pierwsze klucze do mieszkania przy ulicy Puszczyka 5 na Ursynowie. Chociaż dzielnica została przyłączona do Warszawy znacznie wcześniej, symboliczna data jest określana początkiem Ursynowa.  Przez 45 lat stał się wyjątkową, stale rozwijającą się i największą dzielnicą Warszawy zamieszkiwaną przez ponad 150 tysięcy mieszkańców.

Jubileusz to doskonała okazja do świętowania. Od dnia rocznicy na rewelacji urzędu dzielnicy, można zaobserwować wyświetlany logotyp „45 lat Ursynowa”, a w sieci pojawił się filmik przedstawiający w sposób żartobliwy uroczyste przekazanie kluczy do pierwszych mieszkań. Film „Tak się to zaczęło” powstał dzięki Kompanii Teatralnej Mamro i można obejrzeć go na profilach społecznościowych dzielnicy.

Śladami Barei

Gra miejska „Śladami Barei” to kolejna atrakcja, upamiętniająca historię Ursynowa. Odbędzie się w niedziele 23 stycznia, a ważnym aspektem gry będą mieszkania, których na Ursynowie z pewnością nie brakuje. Zapisy ruszyły z dniem 8 stycznia, a zgłaszać mogą się grupy zorganizowane, jak również całe rodziny. Zadanie, które czeka uczestników, jest zdecydowanie wpisane w historię miejsca. Przebieg gry to znacząco powiązana z opowieściami Stanisława Barei rozgrywka z napotkanymi trudnościami oraz zjawiskami, której celem jest przede wszystkim zdobycie wymarzonego „M”.

Planowanych atrakcji na dzielnicy jest zdecydowanie więcej, powrócić mają między innymi czerwcowe Dni Ursynowa, organizowane także będą konkursy. Jednym z nich jest z pewnością konkurs fotograficzny oraz wiele innych atrakcji, o których dowiemy się na bieżąco.