Wolny Uniwersytet Ursynowa powraca po przerwie spowodowanej pandemią

Wolny Uniwersytet Ursynowa powraca po przerwie spowodowanej pandemią

Po długim okresie przerwy związanej z pandemią, Wolny Uniwersytet Ursynowa (WUU) angażuje się na nowo w swoją misję edukacyjną. W nadchodzącym roku akademickim 2023/2024, instytucją zarządzającą WUU jest Biblioteka Publiczna im. Juliana Ursyna Niemcewicza, natomiast działania te są wspierane przez Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”. To ostatnie będzie miejscem, gdzie będą miały miejsce liczne wykłady i spotkania. Proces rejestracji dla chętnych do udziału w zajęciach już został uruchomiony.

Na otwarcie roku akademickiego Wolnego Uniwersytetu Ursynowa, które miało miejsce w piątek, 6 października, Biblioteka Publiczna zorganizowała specjalne wydarzenia. Były to część Tygodnia Seniora na Ursynowie, uświetnione przez wykład wybitnej psycholog Mai Pisarek oraz spektakl komediowy w wykonaniu Ireneusza Krosnego.

Klaudiusz Ostrowski, zastępca burmistrza Ursynowa, wyraził swoje entuzjazm związany z powrotem WUU: „Cieszę się niezmiernie, że Wolny Uniwersytet Ursynowa po przerwie wraca do działalności. Zawsze cieszył się on dużym zainteresowaniem i jestem przekonany, że nie będzie inaczej tym razem. Wierzę, że ta podróż kulturalno-edukacyjna będzie dla uczestników niesamowicie inspirująca”.

Chcący dołączyć do WUU muszą najpierw zapoznać się z regulaminem Uniwersytetu i go zaakceptować. Następnie należy wypełnić deklarację udziału w zajęciach. Miejsca są ograniczone – przygotowano tylko 300 indeksów. Regulamin oraz formularz deklaracji są dostępne we wszystkich placówkach bibliotecznych Ursynoteki podczas jej godzin otwarcia.

„Planujemy warsztaty, koncerty i spektakle. Wierzymy, że aktywne uczestnictwo w nich będzie nie tylko intelektualną przygodą, ale także sprzyjać będzie tworzeniu więzi między osobami w różnym wieku, a także budowanie społeczności, która będzie wspólnie rozwijać i poszerzać swoje horyzonty” – mówi Mirosław Pawłowski, dyrektor Ursynoteki.

Pierwszy semestr rozpocznie się 26 listopada 2023 roku i zakończy 9 czerwca 2024 roku. Zjazdy będą miały miejsce: 26 listopada, 17 grudnia, 14 stycznia, 25 lutego, 10 marca, 21 kwietnia, 12 maja oraz 9 czerwca.