Symbol młodości w sercu Ursynowa – Dąb "Młodość"

Symbol młodości w sercu Ursynowa – Dąb "Młodość"

Na terenie Parku im. Jana Pawła II pojawiło się nowe, symboliczne drzewo – Dąb „Młodość”. To rezultat działalności Rady Seniorów z warszawskiego Ursynowa. Drzewo ma być znakiem i przypomnieniem, że młodość to stan ducha, a nie tylko ciała. W pobliżu tego symbolu ustawiono również ławkę.

Imponujący, młodzieńczy dąb umiejscowiony został w Parku im. Jana Pawła II, niedaleko placu zabaw oraz tężni „Maciejka”. Inspiracją dla jego posadzenia byli ursynowscy seniorzy, którzy z entuzjazmem i oddaniem zaangażowali się w realizację tej idei.

„Dąb jest symbolem mocnych i wiekowych drzew, lecz dąb, który tu posadziliśmy, symbolizuje młodość. Otoczą go seniorzy pełni życia. Jestem niezmiernie szczęśliwa, że udało nam się go tutaj posadzić. Pod korzeniami dębu schowaliśmy butelkę z naszym przekazem dla przyszłych pokoleń. Bardzo chciałabym podziękować Urzędowi Dzielnicy Ursynów za pomoc i wsparcie w materializacji naszej wizji” – przekazała Barbara Mąkosa – Stępkowska, członkini Rady Seniorów Dzielnicy Ursynów.

Wybór miejsca dla Dębu „Młodość” padł na podpowiedź ogrodnika z dzielnicy. Zachowujemy nadzieję, że drzewo dobrze się przyjmie i przetrwa nawet do 700 lat, osiągając przy tym 30 metrów wysokości.

Obok Dębu „Młodość”, umieszczono ławkę z tabliczką informacyjną o inicjatywie posadzenia drzewa przez seniorów z Ursynowa.