Zaproszenie na zbliżającą się akcję Krwiodawstwa organizowaną przez Klub "Krewki Ursynów"

Zaproszenie na zbliżającą się akcję Krwiodawstwa organizowaną przez Klub "Krewki Ursynów"

W nadchodzącą sobotę, dokładnie 29 czerwca, w godzinach od 9:00 do 14:00, będziemy gościć akcję zbiórki krwi. Inicjatorem jest Klub Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów”, który przeprowadza tę akcję przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Ursynów. Krwiobus, będący mobilnym centrum krwiodawstwa, będzie czekał na wszystkich chętnych do oddania krwi przy przystanku METRO IMIELIN 04. Każda osoba jest mile widziana!

W okresie letnim zapotrzebowanie na krew oraz jej składniki znacząco wzrasta. Nie ma możliwości wyprodukowania krwi, ale można bez problemu nią podzielić. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie sygnalizuje obecnie braki szczególnie krwi o grupie 0Rh-.

Krew jest najbardziej cennym prezentem, jaki możemy podarować innym. To lek niezastąpiony przez żadne inne substancje. Każdego roku w Polsce konieczne jest przeprowadzenie około miliona transfuzji. Na krew i osocze czekają pacjenci, którym pomaga ona w walce o życie. Każda osoba, która jest zdrowa i ma od 18 do 65 lat, może zostać krwiodawcą.

Podczas trwania akcji będzie istniała możliwość zarejestrowania się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego Fundacji DKMS Polska.

Następne terminy zbiórek to: 27 lipca, 31 sierpnia, 28 września, 27 października oraz 30 listopada.