Pożar w nocy w warszawskim mieszkaniu przy Złotej 65 – jedna osoba ewakuowana

Pożar w nocy w warszawskim mieszkaniu przy Złotej 65 – jedna osoba ewakuowana

Podczas nocnej ciszy 25 czerwca, konkretnie na ulicy Złotej 65 w Warszawie, doszło do nieoczekiwanego wybuchu pożaru. Ofiary były zaskoczone gęstym dymem unoszącym się z mieszkania, a jedna osoba znalazła się w sytuacji krytycznej i potrzebowała bezzwłocznej interwencji.

Nasz reporter dowiedział się o dramatycznych wydarzeniach od st. kpt. Wojciecha Kapczyńskiego z zespołu prasowego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. „Otrzymaliśmy alarm o pożarze w budynku przy ulicy Złotej o godzinie 21:52” – relacjonował oficer. „Po dotarciu na miejsce zauważyliśmy, że z mieszkania na czwartym piętrze unosi się gęsty dym. Po przeprowadzeniu niezbędnych procedur bezpieczeństwa, udało nam się ewakuować jedną osobę za pomocą drabiny mechanicznej”. Ratownicy medyczni przejęli opiekę nad ewakuowaną osobą, która na szczęście nie wymagała dalszego leczenia szpitalnego.

Strażacy natychmiast przystąpili do akcji gaśniczej, podczas której ewakuowali zagrożoną osobę. „Prowadziliśmy działania gaśnicze równocześnie z ewakuacją” – powiedział st.kpt. Kapczyński. „Ogień pojawił się w jednym z pomieszczeń mieszkania, ale nie było konieczności ewakuacji całego budynku. Akcję zakończyliśmy po nieco ponad godzinie”. W akcji brało udział sześć zastępów straży pożarnej.