Maciej Fijałkowski, nowo mianowany sekretarz miasta Warszawy, zastępuje Marię Wasiak

Maciej Fijałkowski, nowo mianowany sekretarz miasta Warszawy, zastępuje Marię Wasiak

Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy Polski, wyznaczył Macieja Fijałkowskiego na pozycję sekretarza miasta Warszawy. Maria Wasiak, która do tej pory pełniła tę funkcję, pożegnała się ze stanowiskiem. Poprzednio, Fijałkowski służył jako dyrektor Biura Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju w warszawskim Urzędzie Miejskim.

Monia Beuth, rzecznik prasowy ratusza w Warszawie, ujawniła długotrwałą karierę Fijałkowskiego w urzędzie m.st. Warszawy. Pracował tam od 2007 roku, a wcześniej zdobywał doświadczenie w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego. Od 2011 roku sprawował obowiązki dyrektora Biura Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju (kiedyś znanego jako Biuro Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego).

Fijałkowski był odpowiedzialny za wiele zadań, takich jak planowanie i monitorowanie inwestycji w całym mieście oraz zdobywanie funduszy europejskich na ich realizację. Dodatkowo zajmował się rozwijaniem współpracy metropolitalnej w ramach Obszaru Metropolitalnego Warszawy i pracą nad rozbudową sieci komunikacji drogowej w mieście.