Promowanie wartości równości małżeńskiej i praw osób transpłciowych podczas sobotniego Marszu Równości w Warszawie

Promowanie wartości równości małżeńskiej i praw osób transpłciowych podczas sobotniego Marszu Równości w Warszawie

Sprawy dotyczące równości małżeńskiej, godności osób transpłciowych, ochrony praw dzieci, które są wychowywane w tęczowych rodzinach, oraz efektywne ściganie przestępstw wynikających z nienawiści były głównymi tematami podkreślanymi przez organizatorów Marszu Równości, który odbył się w sobotę. Zgromadzeni na warszawskich ulicach aktywiści bezpośrednio apelowali o konkretną realizację tych kwestii o godzinie 14.

Odmiennie niż podczas poprzednich marszów, uczestnicy święta równości poszli nową trasą prowadzącą do Miasteczka Równości usytuowanego nad brzegiem Wisły, blisko pomnika Syrenki Warszawskiej. Organizatorzy zaznaczali, że bulwary stanowią dzisiaj serce miasta i to właśnie tam skierowany był ten paradny marsz. Startując w okolicach Ronda Praw Kobiet (znane również jako Rondo Dmowskiego) procesja złożona z różnorodnych grup społecznych ruszyła o godzinie 14:00 ku Powiślu, pozdrawiając po drodze Pałac.

Trasa była pokonywana przez różne grupy społeczne, w tym przedstawicieli korpusu dyplomatycznego, członków partii Razem, aktywistów Kampanii Przeciw Homofobii oraz uczestników Akcji Demokracja.