Zatrzymano sprawcę kradzieży kieszonkowych

Zatrzymano sprawcę kradzieży kieszonkowych

Ursynowscy kryminalni ujęli podejrzanego o liczne kradzieże kieszonkowe mężczyznę. Wstępne ustalenia wskazują, że jeździł on autobusami komunikacji miejskiej na trasie Warszawa-Piaseczno i okradał innych pasażerów. 43-latek trafił do aresztu, gdzie usłyszał już zarzuty.

Ursynowscy funkcjonariusze z wydziału kryminalnego oraz zespołu do spraw poszukiwań i identyfikacji osób ustalili, że w autobusach komunikacji miejskiej dochodzi do licznych kradzieży kieszonkowych. Ustalono także, że dokonywać ich może wysoki, około 40-letni mężczyzna. 

Podczas pracy policjanci zauważyli mężczyznę wysiadającego z autobusu i objęli go obserwacją. Jak informuje asp. Iwona Kijowska, nagrania z monitoringu w autobusach oraz uzasadnione podejrzenia doprowadziły do zatrzymania podejrzanego. Ustalenia wskazują, że czasie 3 miesięcy dokonał on łącznie pięciu kradzieży kieszonkowych na trasie przejazdu autobusów miejskich. W związku z zebranym materiałem 43-latek usłyszał aż pięć zarzutów, za które grozi mu do 5 lat więzienia. Ponadto prokurator skierował wniosek o jego tymczasowe aresztowanie, który został uwzględniony przez sąd. Najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie.