Pianka Fresh Foam – czym jest i jak wpływa na buty do biegania w terenie?

Pianka Fresh Foam – czym jest i jak wpływa na buty do biegania w terenie?

Zamierzasz rozpocząć biegi w terenie? Dobre buty to podstawa! Aby wspierać biegaczy podczas aktywności na różnych nawierzchniach, firma New Balance opracowała innowacyjną piankę amortyzującą Fresh Foam. Czym ona jest i jaki ma wpływ na bieganie w terenie?

Dobre buty do biegów w terenie – czym powinny się wyróżniać?

Buty do biegania w terenie, inaczej określane jako buty trailowe, to rodzaj obuwia sportowego przeznaczonego do biegania po wymagających nawierzchniach – nieutwardzonych, nierównych, kamienistych, ziemistych czy piaszczystych, na przykład w parkach, lasach czy górach.

Odpowiednie buty do biegania w terenie powinny charakteryzować się poniższymi cechami:

– Przyczepność – przede wszystkim dobre obuwie do biegów w terenie powinno mieć bardziej agresywny wzór podeszwy z głębszym bieżnikiem, który zapewnia lepszą przyczepność.

– Ochrona – buty tego typu powinny również mieć amortyzującą podeszwę, wzmocniony obszar palców i nieco sztywniejszą cholewkę, aby chronić stopy przed kamieniami, korzeniami i innymi przeszkodami, jakie mogą pojawić się na szlaku.

– Stabilność – odpowiednie buty trailowe powinny mieć stabilizującą konstrukcję cholewki i podeszwy, aby zapobiegać kontuzjom w trudnym terenie.

– Odporność na wilgoć – ponadto dobre obuwie do biegów w terenie powinno mieć membranę, która chroni stopy przed wilgocią podczas biegania na mokrych lub błotnistych ścieżkach.

Wobec tego buty trailowe muszą sprostać wyjątkowym wyzwaniom związanym z bieganiem na zróżnicowanych nawierzchniach, zapewniając użytkownikowi niezbędne wsparcie, ochronę i przyczepność dla maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa.

Pianka Fresh Foam w butach New Balance do biegania w terenie

Amortyzacja jest bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze butów trailowych. Takie obuwie powinno oferować odpowiednią amortyzację, aby chronić stopy przed urazami podczas biegania po nierównym terenie i jednocześnie zapewniać optymalny komfort w trakcie każdego kroku. 

Opracowana przez firmę New Balance pianka Fresh Foam doskonale radzi sobie przypadku biegów na zróżnicowanych nawierzchniach. Jest ona elementem środkowym podeszwy, a jej cechami charakterystycznymi są wyjątkowa lekkość oraz elastyczność, dzięki czemu doskonale dopasowuje się do różnych rodzajów podłoża.

Wykorzystanie pianki Fresh Foam w butach trailowych New Balance powoduje, że są one lekkie, dlatego nie męczą stóp nawet podczas długich tras, a przy tym zabezpieczają przed różnymi nierównościami, które mogą powodować dyskomfort, a nawet ból. Pochłanianie wstrząsów przez piankę Fresh Foam zapewnia również skuteczną ochronę dla stawów. Dodatkowo jest ona wysoce odporna na odkształcenia, co powoduje, że wyposażone w nią buty mogą posłużyć na bardzo długi czas.

Obuwie trailowe New Balance wykorzystuje również technologię Vibram i wypustki na podeszwie zewnętrznej dla maksymalnej przyczepności podczas podbiegania i zbiegania, wzmocnienia palców oraz odporne na wilgoć membrany Durable Water Repellency (DWR).

Buty do biegania w terenie New Balance wyposażone w piankę Fresh Foam kupisz w sklepie internetowym New Balance: https://nbsklep.pl/meskie/obuwie/biegowe/biegi_w_terenie.