Awaria magistrali wodociągowej na Ursynowie – możliwe problemy z ciśnieniem wody

Awaria magistrali wodociągowej na Ursynowie – możliwe problemy z ciśnieniem wody

Przy ulicy Puławskiej na Ursynowie wystąpiły problemy z magistralą wodociągową. Z powodu awarii, mieszkańcy niektórych obszarów tego warszawskiego rejonu mogą zauważyć zmniejszenie ciśnienia wody w swoich domach. Ekipa techniczna zajmująca się utrzymaniem sieci wodociągowej przystąpiła do pracy, aby jak najszybciej przywrócić normę.

Remont magistrali, która biegnie wzdłuż ulicy Puławskiej, rozpoczął się pod osłoną nocy. Na miejscu, na skrzyżowaniu z ulicą Rotmistrza Pileckiego, pojawiła się załoga serwisowa Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Służby komunalne poinformowały, że prace remontowe nie wpłyną na normalny ruch drogowy. Niemniej jednak, konieczność wyłączenia uszkodzonej magistrali o średnicy 80 cm, rozciągającej się od ulicy Pileckiego do Mysikrólika, może spowodować obniżenie ciśnienia wody dla mieszkańców południowego Ursynowa.

Dzięki skomplikowanemu układowi sieci wodociągowej warszawskiego Ursynowa, mimo awarii, możliwe jest dostarczanie wody do położonych na południe obszarów dzielnicy. Będzie to jednak realizowane przez tzw. rozbiorcze przewody wodociągowe, które mają mniejszą średnicę niż wyłączona magistrala. W rezultacie, mieszkańcy rejonów Pyr, Dąbrówki, Jeziorek Północnych i Południowych mogą poczuć spadek ciśnienia wody.