Nadzwyczajny wzrost kursów komunikacji miejskiej na cmentarzach 1 listopada

Nadzwyczajny wzrost kursów komunikacji miejskiej na cmentarzach 1 listopada

Według Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie, oczekuje się, że dodatkowe 24 linie autobusów i tramwajów będą dostępne na ulicach miasta w środę, 1 listopada. Co więcej, częstotliwość niektórych z tych dodatkowych linii może wynosić nawet co 1-2 minuty. Zdecydowanie sugeruje się korzystanie z publicznego transportu zamiast prywatnych samochodów, zwłaszcza w rejonach przyległych do cmentarzy.

Podróżowanie autobusami i tramwajami na linie cmentarnych odbywać się będzie między godziną 7 a 19. Jedynymi wyjątkami są linie C11 i C90, które obsługują obszar wokół Cmentarza Powązkowskiego. Ze względu na popularność spacerów po zachodzie słońca w tym okolicy, te dwie linie autobusowe będą funkcjonować do godziny 21. To wyjaśnienie zostało podane przez Zarząd Transportu Miejskiego.

Zarząd podkreślił również, że możliwość dotarcia na cmentarze nie ogranicza się do specjalnych linii komunikacyjnych. Wielu z regularnie kursujących autobusów i tramwajów będzie dostępnych częściej, a pojazdy o większej pojemności zostaną włączone do obsługi tych linii. Dodatkowo, blisko cmentarzy zostaną ustawione dodatkowe przystanki autobusowe.