Bezpieczeństwo na Wszystkich Świętych – stołeczna straż miejska wprowadza akcje "Znicz" i "Hiena"

Bezpieczeństwo na Wszystkich Świętych – stołeczna straż miejska wprowadza akcje "Znicz" i "Hiena"

W obchodzone w środę święto Wszystkich Świętych, strażnicy miejscy ze stolicy kraju uruchamiają specjalne akcje pod nazwą „Znicz” i „Hiena”. Celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim osobom odwiedzającym cmentarze. Planowane są one do niedzielnej daty, czyli 5 listopada.

Podczas tego uroczystego dnia, funkcjonariusze straży miejskiej będą pełnili obowiązki patrolowe na terenie cmentarzy oraz ich najbliższej okolicy. Dodatkowo, będą oni odpowiedzialni za sprawne kierowanie ruchem drogowym i zabezpieczanie procesu parkowania w najbliższym otoczeniu stołecznych nekropolii, jak informuje straż miejska.

Funkcjonariusze mają za zadanie także rozpoznawanie i zatrzymywanie kieszonkowców. Wzywają również do zwracania szczególnej uwagi na swoje osobiste przedmioty podczas składania hołdu przy grobach swoich bliskich. Poza tym, apelują o niepozostawianie wartościowych rzeczy w samochodach podczas odwiedzin cmentarzy. Akcja o nazwie „Hiena” jest skierowana przeciwko złodziejom i osobom dokonującym włamań do samochodów. W tym okresie, kilkuset strażników miejskich ma zapewnić pełne bezpieczeństwo – w tym również nocą, na co pozwolić mają specjalne noktowizory.