Awaria wodociągów na Ursynowie dotknęła ponad 200 domów

Awaria wodociągów na Ursynowie dotknęła ponad 200 domów

Związane z przestarzałymi rurami problemy w dostawie wody sparaliżowały dziś ponad 200 gospodarstw domowych na warszawskim Ursynowie. Zdaniem ekspertów przyczyną są starzejące się instalacje, które nie nadążają za dynamicznymi zmianami temperatur.

Na skutek awarii wodociągów mieszkańcy zachodniej części Ursynowa, a dokładnie osiedli w rejonie ulicy Krasnowolskiej i okolicznych miejscowości takich jak Kądziołeczka, Flamenco, Kadryl oraz ulic Hołubcowa i Jana Styki, zostali pozbawieni dostępu do bieżącej wody. W odpowiedzi na kryzys, operatorzy wodociągowi dystrybuowali wodę za pomocą trzech beczkowozów.

Marek Smółka, przedstawiciel warszawskiej sieci wodociągowej, zapewnił, że ich ekipa naprawcza pracuje nieustannie, pomimo trudnych warunków, aby jak najszybciej przywrócić normalne dostawy. Szacuje, że odzyskanie stałego dostępu do wody dla mieszkańców powinno nastąpić jeszcze tego samego dnia po południu. Zaznaczył jednak, że są to jedynie przybliżone prognozy, ze względu na fakt, że prace naprawcze dotyczą infrastruktury podziemnej, do której dostęp wymaga przeprowadzenia wykopu.