Pierwsza zbiórka krwi w 2024 roku na Ursynowie już w tę sobotę!

Pierwsza zbiórka krwi w 2024 roku na Ursynowie już w tę sobotę!

W te sobotę, dokładnie 27 stycznia, w godzinach od 9:00 do 14:00, Klub Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów” wraz z Urzędem Dzielnicy Ursynów organizują pierwszą w tym roku akcję zbiórki krwi. To bezcenny dar, który ma potencjał uratować życie – nie zapomnij o tym! W chwili obecnej, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie desperacko szuka dawców z grupą krwi ARh-, O Rh+ oraz ARh+. Czas więc zgromadzić wszystkie siły i pomóc!

Krwiodawcy będą mogli podarować swój cenny dar życia w specjalnym krwiobusie, który będzie czekał na przystanku METRO IMIELIN 04 przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów. To nie jedyny aspekt tej akcji – podczas trwania eventu, będzie również możliwość rejestracji jako potencjalny dawca szpiku. Wszystko to dzięki współpracy z Fundacją DKMS Polska.

W ciągu całego roku, w Polsce wykonuje się prawie milion transfuzji krwi. Na ten istotny dla ich zdrowia i życia element czekają tysiące pacjentów. Oddając krew, niosąc pomoc, stajemy się bohaterami codzienności. Pamiętajmy jednak o warunkach – krwiodawcą może być każdy zdrowy człowiek między 18 a 65 rokiem życia. To nasza szansa, by pokazać, że możemy być wsparciem dla tych, którzy nas potrzebują.

Dla tych, którzy nie mogą wziąć udziału w najbliższej zbiórce, mamy też dobre informacje. Kolejne terminy zostały już zaplanowane: 24 lutego, 27 kwietnia, 25 maja, 29 czerwca, 27 lipca, 31 sierpnia, 28 września, 27 października, aż do 30 listopada.