Podsumowanie 32. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Ursynowie

Podsumowanie 32. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Ursynowie

32. edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) na Ursynowie dobiegła końca. Mamy już dane dotyczące zebranych funduszy przez miejscowych wolontariuszy. Jednakże, mimo zakończenia głównego etapu zbiórki, nadal istnieje możliwość wsparcia akcji. Aukcje na platformie Allegro wciąż trwają, a wirtualne skarbonki pozostają otwarte dla chętnych do pomocy. Ciekawe jest, czy tegoroczna edycja przewyższy wynik z poprzedniego roku.

Wolontariusze z Ursynowa, uzbrojeni w charakterystyczne puszki, nawiedzali miejsca publiczne przez całą niedzielę. Za każdy datek nagradzali darczyńców symbolicznymi czerwonymi serduszkami. Rafał Filipski, szef sztabu WOŚP działającego w ramach Fundacji Primus, podkreślał zadowolenie wolontariuszy z przebiegu akcji. Przyznawał, że atmosfera tego dnia była niesamowicie pozytywna i wiele osób chętnie wspierało ich działania. Pogoda również była łaskawa, co dodatkowo skłoniło wolontariuszy do przedłużenia zbiórki.

Również najmłodsi nie pozostali obojętni na akcję WOŚP. 5-letnia Natalka, pod opieką swojej mamy, również wzięła udział w zbiórce. Jak twierdzi jej mama, dziewczynka zawsze chce naśladować dorosłych, dlatego też dostała własną puszkę. Zauważywszy małą wolontariuszkę, pewne małżeństwo specjalnie zatrzymało się na parkingu, aby móc wsparć jej działania.