Drugi Ursynowski Kongres Wspólnot Mieszkaniowych i Zarządców Nieruchomości zaplanowany na 8 lutego 2024

Drugi Ursynowski Kongres Wspólnot Mieszkaniowych i Zarządców Nieruchomości zaplanowany na 8 lutego 2024

Centrum Kultury „Alternatywy” w Ursynowie zamieni się w miejsce spotkań dla zarządców nieruchomości i przedstawicieli wspólnot mieszkaniowych – wszystko to za sprawą drugiego Ursynowskiego Kongresu Wspólnot Mieszkaniowych i Zarządców Nieruchomości. Wydarzenie odbędzie się 8 lutego 2024 roku. Kongres ma na celu promowanie efektywnego zarządzania nieruchomościami, co przekłada się na oszczędności dla mieszkańców oraz dbałość o środowisko. Jest to również okazja do pokazania innowacyjności we wspólnotach i spółdzielniach mieszkaniowych.

Pomysłodawcą kongresu jest Municipium S.A., wydawca miesięcznika Wspólnota Mieszkaniowa, natomiast gospodarzem wydarzenia jest Dzielnica Ursynów m.st. Warszawy.

Zastępca Burmistrza Ursynowa, Paweł Lenarczyk, podkreśla znaczenie takich inicjatyw. Według niego, Ursynów od początku swojego istnienia rozwijał się dzięki dużym spółdzielniom mieszkaniowym, które po zmianach ustrojowych zaczęły przekształcać się w wspólnoty mieszkaniowe. Wydarzenie jest organizowane z myślą o nich, a także tych, którzy zarządzają nieruchomościami. Jest to okazja do zdobycia nowej wiedzy, umiejętności, wymiany doświadczeń oraz nawiązania kontaktów. Lenarczyk jest przekonany, że korzyści z tego wydarzenia odczują przede wszystkim mieszkańcy Warszawy.

Kongres skierowany jest do szerokiego kręgu osób związanych z zarządzaniem nieruchomościami mieszkaniowymi, takich jak zarządcy nieruchomości, członkowie zarządów wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni mieszkaniowych czy Towarzystw Budownictwa Społecznego. W gronie adresatów znajdują się również jednostki budżetowe i spółki miejskie zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami oraz wszyscy zainteresowani funkcjonowaniem rynku nieruchomości.