Premier wyznacza datę wyborów samorządowych 7 kwietnia 2024 r. – możliwość dołączenia do obwodowych komisji wyborczych na Ursynowie

Premier wyznacza datę wyborów samorządowych 7 kwietnia 2024 r. – możliwość dołączenia do obwodowych komisji wyborczych na Ursynowie

Głowa rządu, Premier, ustalił datę przeprowadzenia wyborów samorządowych na 7. dzień kwietnia 2024 roku. W związku z tym, pragniemy poinformować wszystkich zainteresowanych o szansie podjęcia pracy w ramach obwodowych komisji wyborczych, które będą funkcjonować na terenie Dzielnicy Ursynów.

Diety zaangażowania w działania komisji zostały określone na następujących poziomach: dla osoby pełniącej rolę przewodniczącego komisji wynosi ona 900 złotych, natomiast zastępca przewodniczącego może liczyć na 800 złotych. Członkowie komisji otrzymują dietę w wysokości 700 złotych.

Ważne jest jednak, aby pamiętać o kryteriach, jakie musi spełniać osoba chcąca kandydować na członka obwodowej komisji wyborczej. Taka osoba musi posiadać stałe miejsce zamieszkania na obszarze województwa mazowieckiego i być zarejestrowaną w Centralnym Rejestrze Wyborców jako osoba uprawniona do głosowania w stałym obwodzie jednej z gmin na terenie tego województwa. Dodatkowo, musi być obywatelem Polski oraz mieć skończone 18 lat co najmniej w dniu zgłoszenia swojej kandydatury.

Pragniemy również przypomnieć, że zgodnie z postanowieniami Kodeksu wyborczego, pierwszeństwo w zgłaszaniu kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych mają pełnomocnicy komitetów wyborczych.