Opóźnienia w pracach budowlanych nad szkołą na Ursynowie – frustracja rodziców niepełnosprawnych dzieci

Opóźnienia w pracach budowlanych nad szkołą na Ursynowie – frustracja rodziców niepełnosprawnych dzieci

Planowana modernizacja budynku przeznaczonego na szkołę specjalną, zlokalizowanego na ulicy Rzymowskiego, miała potrwać siedem miesięcy. Niemniej jednak, nawet mimo roku, prace nie są jeszcze ukończone. Przez te wszystkie lata, rodzice dzieci z niepełnosprawnościami z Ursynowa wyczekiwali otwarcia tej placówki edukacyjnej.

Ostatnio, dwaj radni Ursynowa – Antoni Pomianowski i Piotr Świątkowski (Projekt Ursynów) – odwiedzili teren budowy. Jak relacjonują, obszar jest otoczony płotem, a prace zdają się być w bardzo wstępnej fazie. Budowa jest daleka od zakończenia, a jej stan pozwala przypuszczać, że tyle samo czasu, co dotychczas, zajmie jeszcze wykończenie wnętrz – opisuje sytuację radny Pomianowski.

Pomianowski przypomina również, jak to rodzice niepełnosprawnych uczniów z Ursynowa domagali się budowy szkoły specjalnej już w 2018 roku. Zauważa przy tym, że część tych dzieci już skończyła swoją edukacyjną drogę, co pokazuje absurdalność obecnej sytuacji. Radny deklaruje oczekiwanie na wyjaśnienia w sprawie opóźnień od biura edukacji.