Nieszczęśliwy wypadek na ulicy Patriotów: pieszy potrącony, akcja ratunkowa z udziałem śmigłowca

Nieszczęśliwy wypadek na ulicy Patriotów: pieszy potrącony, akcja ratunkowa z udziałem śmigłowca

Na jednej z ulic stolicy doszło do dramatycznego zdarzenia. Mowa o ulicy Patriotów, gdzie operator samochodu osobowego niespodziewanie potrącił przechodnia. W odpowiedzi na tę sytuację, służby ratownicze podjęły decyzję o skierowaniu na miejsce zdarzenia śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, osoba poszkodowana musiała zostać przetransportowana do placówki szpitalnej.

Wypadek miał miejsce w pobliżu skrzyżowania ulicy Patriotów z ulicą Agrestową. Na miejscu cały czas obecni są strażacy. Bartosz Maciąg, reprezentujący Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, poinformował: „Trzy nasze jednostki zostały skierowane na miejsce wypadku, gdzie mężczyzna został potrącony przez samochód. Mimo wszystko, poszkodowany jest przytomny i jest pod stałą opieką personelu medycznego”.

Akcji nie omieszkała również policja. Barbara Szczerba z Komendy Stołecznej Policji przekazała: „Informacja o tym tragicznym incydencie dotarła do nas około godziny 16.30. Mężczyzna, będący ofiarą potrącenia przez operatora samochodu marki Fiat, został przewieziony do szpitala. Na szczęście kierujący był trzeźwy. Przyczyny tego nieszczęśliwego wypadku będą teraz badane w toku naszego śledztwa”.

Wypadek miał miejsce na przejściu dla pieszych, które nie było wyposażone w odpowiednią sygnalizację. Co ciekawe, pomimo skierowania na miejsce zdarzenia śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, poszkodowany został ostatecznie przewieziony do szpitala za pomocą tradycyjnej karetki. Związane z tym lądowanie i start śmigłowca LPR spowodowały tymczasowe zamknięcie ulicy Patriotów.