Seniorka na osiedlu Jary została potrącona i porzucona przez sprawcę

Seniorka na osiedlu Jary została potrącona i porzucona przez sprawcę

W piątkowy wieczór, na malowniczym osiedlu Jary, mieszkańcy odkryli przykry widok – ciało zmarłej starszej kobiety. Policja jest obecnie w trakcie ustalania szczegółów dotyczących tragicznego zdarzenia. Początkowe badania sugerują, że to wypadek drogowy mógł być przyczyną śmierci kobiety – mogła zostać potrącona przez pojazd, którego kierowca następnie uciekł z miejsca zdarzenia.

Znalezisko zostało dokonane w rejonie ulicy Służby Polsce, na drodze prowadzącej do liceum „Kamyka” od strony Ciszewskiego. W późne popołudnie w piątek, sąsiedzi natknęli się na ciało starszej kobiety leżące przy krawężniku. Obok niej znaleziono wózek na zakupy.

Policję i pogotowie powiadomiono natychmiast o tragicznym odkryciu. Lekarze, którzy przybyli na miejsce, oficjalnie stwierdzili śmierć kobiety i wstępnie orzekli, że najprawdopodobniej została ona potrącona przez samochód. Zdarzenie miało miejsce po godzinie 15, w czasie niepogody, kiedy zaczynało się powoli ściemniać.

Podkomisarz Jacek Wiśniewski z Komendy Stołecznej Policji poinformował o szczegółach: „Na miejscu odnaleziono ciało 76-letniej kobiety. Czynności związane ze sprawą są nadal w toku, ale nasze początkowe ustalenia sugerują, że przyczyną śmierci było potrącenie.”

Policja aż do późnego wieczora prowadziła czynności na miejscu tragedii. Przesłuchano świadków i sprawdzano, czy w bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się kamery monitoringu. Do tej pory nie udało się jednak ustalić, kto jest sprawcą potrącenia, jakim pojazdem się poruszał i czy zdarzenie było umyślne.