Laurki dla Seniorów na Ursynowie

Laurki dla Seniorów na Ursynowie

Każdy ma świadomość, jak wyjątkowe są dni 21 i 22 stycznia, w które przypada każdego roku dzień babci i dziadka. Śląc dobre słowo i odwiedzając najbliższych, warto pamiętać również o osobach samotnych. W tym celu na Ursynowie po raz kolejny ruszyła akcja, która czyni te dni szczęśliwsze również dla podopiecznych Dziennego Domu Opieki.

Do 19 stycznia przy wejściu do Urzędu Dzielnicy Ursynowa m.st. Warszawa od strony parkingu, umieszczona była skrzynka. Zbierano do niej własnoręcznie robione laurki dla seniorów z Ursynowskiego Dziennego Domu Opieki. Zaangażowanie w każdej grupie wiekowej i zebranie szczególnie doprecyzowanych prac plastycznych, pozwoliło na przekazanie laurek tym, którzy znają uczucie osamotnienia.  Wszystkie zebrane własnoręcznie robione kartki, do rąk wzruszonych i zarazem szczęśliwych seniorów przekazał burmistrz dzielnicy Robert Kępa wraz z pomysłodawcami projektu: radnej Sejmiku Województwa Mazowieckiego Katarzyny Anny Bornowskiej, oraz radnego dzielnicy Tomasza Krasowskiego.

Akcja po raz kolejny udowodniła, jak wielkie serca mają Ursynowiacy. „Laurka dla Seniora” to godna naśladowania postawa, która cieszy dobrym słowem, wrażliwością oraz przede wszystkim pamięcią.